joomla templates top joomla templates template joomla

Jesienne stylizacje pełne dodatków

Dzień Dobry TVN/x-news włącz . Opublikowano w Kobiece ploteczki

Tej jesieni w modzie będą obowiązywać dwa style - męski minimalizm i paryska nonszalancja. Najmodniejsze dodatki tego sezonu przedstawiła w "Dzień Dobry TVN" stylistka Alicja Napiórkowska.

Paulina Mączniak o antybiotykach: Jest to wybór mniejszego zła

Studio Active / TVN Meteo Active/x-news włącz . Opublikowano w Kobieta zdrowie

Czy kuracja antybiotykowa zawsze jest potrzebna? Czy lekarze nie przepisują antybiotyków często na wyrost? O tym w "Studiu Active" Marta Kuligowska i Jakub Porada rozmawiali z farmaceutką Pauliną Mączniak. Specjalistka wyjaśniła także, dlaczego w trakcie leczenia antybiotykami powinno się przyjmować probiotyki.

Kreacje gwiazd na rozdaniu Emmy Awards

US CBS/x-news włącz . Opublikowano w Kobieta styl

Po raz 67. rozdano statuetki Emmy. Niekwestionowanym zwycięzcą gali okazał się serial "Gra o tron". Produkcja z 24 nominacji została nagrodzona aż 12 statuetkami - m.in. w kategoriach Najlepszy serial dramatyczny, Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym i Najlepsza reżyseria serialu dramatycznego. 

Jak dbać o zęby dzieci?

Studio Active / TVN Meteo Active/x-news włącz . Opublikowano w Kobieta zdrowie

Jak dbać o zęby dzieci? Jak dobrze wybrać pastę i szczoteczkę? O tym w „Studiu Active” opowiedziała stomatolog Beata Szuta. - Lakowanie zębów u dzieci to skuteczna profilaktyka przed próchnicą – wyjaśniła. - Starajmy się kupować szczoteczki zgodnie z wiekiem, który jest podany na opakowaniu. Im zęby są mniejsze, tym mniejsze powinny być zęby szczoteczki - dodała. Jak powinna wyglądać pierwsza szczoteczka do zębów dla dziecka?

Słodkie i zdrowe jogurtowe placki

TVN Meteo Active/x-news włącz . Opublikowano w Kobieta dieta

Prowadząca program "Teraz kuchnia" zaprezentowała przepis na słodkie i zdrowe jogurtowe placki. Dietetyk sportowy, Justyna Mizera, wyjaśniła, jakie korzyści płyną ze spożywania jogurtu naturalnego. 

Co dzieje się z człowiekiem, który jest przeciążony informacjami?

Dzień Dobry TVN/x-news włącz . Opublikowano w Kobieta zdrowie

Czym jest syndrom przeciążenia informacją, a czym syndrom FOMO? O tym, co dzieje się z człowiekiem, który jest przeciążony informacjami w „Dzień Dobry TVN” opowiedział psycholog Igor Rotberg.

Ruszyła akcja edukacyjna "Wybieram wodę"

Agencja TVN/x-news włącz . Opublikowano w Kobieta zdrowie

Program „Wybieram wodę” opiera się na bardzo prostym przesłaniu - woda jest dla nas dobra! Ta ogólnopolska społeczna kampania edukacyjna to wspólna inicjatywa Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii.

Czy mleko prosto od krowy jest lepsze od pasteryzowanego?

Studio Active / TVN Meteo Active/x-news włącz . Opublikowano w Kobieta dieta

- Problemem nie jest laktoza, tylko białko mleka, które wywołuje silne alergie, nietolerancje - powiedziała w "Studiu Active" Daria Łukowska. Kto powinien wykluczyć ze swojej diety mleko? Dietetyczka wyjaśniła, jakie są wady i zalety picia mleka prosto od krowy i pasteryzowanego. Czym może skutkować nadmiar wapnia w organizmie?

Dietetyk: Karoten trudno jest przedawkować

Studio Active / TVN Meteo Active/x-news włącz . Opublikowano w Kobieta zdrowie

Dobrze działa na wzrok i na skórę, a zawiera go między innymi marchewka, dynia czy papryka. Karoten, bo o nim mowa, trudno jest też przedawkować. - Jest świetnym źródłem antyoksydantów, czyli wymiata nam z organizmu wolne rodniki - powiedziała w programie "Studio Active" dietetyk Ewa Trusewicz.

Dlaczego niektórzy mogą mieć problemy z bliskością w związku?

Dzień Dobry TVN/x-news włącz . Opublikowano w Kobieta uczucia

Według przeprowadzonych badań, połowa społeczeństwa na świecie nie okazuje sobie uczuć. Dlaczego tak się dzieje? Czy boimy się bliskości? O tym w studiu "Dzień Dobry TVN" rozmawiały seksuolog Monika Staruch oraz Dellfina Dellert, współautorka serii „Seks w małym mieście".